Haber Detayı

8. sağlık bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Semineri Yalova'da yapıldı
Okunma : 4503 08.05.2015 15:27:30
 Süresiz Yayın
8. Bilgi Güvenliği Politikaları Semineri Yalova'da Yapıldı

Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Seminerlerinin sekizincisi 28-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Yalova’da yapıldı. Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü (SBSGM) bilgi güvenliği ekibinin görev aldığı seminere Tekirdağ, Bursa, Kırklareli, İstanbul Sağlık Müdürlükleri, Kamu Hastaneleri Birlikleri ve Halk Sağlığı Müdürlüklerinden bilgi güvenliği yetkilileri katıldı.

Seminer, Yalova Sağlık Müdürü Dr. Ali DAŞTAN’ın sağlık hizmetlerinde bilişim teknolojilerinin kullanımının yaygınlaşmasıyla bilgi güvenliğinin öneminin arttığına dikkat çeken konuşmasıyla başladı. SBSGM Sistem Yönetimi Daire Başkanı M. Fatih ULUÇAM da yaptığı konuşmada bilgi güvenliği alanında yapılan çalışmalar kadar bu çalışmaların sürdürülebilirliğinin  önemli olduğunu ifade etti.  

Seminerde, Bakanlığın bilgi güvenliği alanında yürüttüğü alt yapı, standart ve mevzuat geliştirme çalışmaları ile Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve Bilgi Güvenliği Politikaları Kılavuzunda yer alan başlıklar çerçevesinde bilgilendirme ve farkındalık geliştirmeye yönelik sunumlar yer aldı.

 Üç gün süren seminerin sonunda katılımcılara Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Semineri Katılım Belgesi verildi.

2014 yılının Mart ayında yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve Kılavuzu hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personelin bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen seminerler geçtiğimiz aylarda Diyarbakır, Kastamonu, Trabzon, Bolu, Antalya, İzmir ve Ankara’da yapılmıştı. (08.05.2015)