Haber Detayı

Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politkaları Semineri-Sivas
Okunma : 4477 20.05.2015 10:44:52
 Süresiz Yayın
Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Seminerlerinin dokuzuncusu 12-14 Mayıs 2015 tarihlerinde Sivas'ta yapıldı.

Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Seminerlerinin dokuzuncusu 12-14 Mayıs 2015 tarihleri arasında Sivas’ta yapıldı. Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü (SBSGM) bilgi güvenliği ekibinin görev aldığı seminere Adıyaman, Samsun, Malatya, Kayseri, Yozgat, Tokat, Erzincan ve Nevşehir Sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Kamu Hastaneleri Birliklerinden bilgi güvenliği yetkilileri katıldı.
 

Seminer, Sivas Sağlık Müdürü Dr. Adil KAYA’ın sağlık hizmetlerinde bilgi güvenliğinin önemini vurguladığı konuşmayla başladı. SBSGM Hukuk Koordinatörü Av. Gürbüz YÜKSEL de yaptığı konuşmada bilgi güvenliği kavramının sadece teknik bir konu olmayıp bireysel ve kurumsal sorumluluk çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. 
 

Seminerde, Bakanlığın bilgi güvenliği alanında yürüttüğü alt yapı, standart ve mevzuat geliştirme çalışmaları ile Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve Bilgi Güvenliği Politikaları Kılavuzunda yer alan başlıklar çerçevesinde bilgilendirme ve farkındalık geliştirmeye yönelik sunumlar yer aldı. Üç gün süren seminerin sonunda katılımcılara Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Semineri Katılım Belgesi verildi.
 

2014 yılının Mart ayında yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve Kılavuzu hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda görev yapan personelin bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen seminerler geçtiğimiz aylarda Diyarbakır, Kastamonu, Trabzon, Bolu, Antalya, İzmir, Ankara ve Yalova'da yapılmıştı. (22.05.2015)