Haber Detayı

T.C. Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Semineri - Van
Okunma : 4569 02.06.2015 14:12:54
 Süresiz Yayın
Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Seminerlerinin Onuncusu Van’da Düzenlendi

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personeli Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve Kılavuzu hakkında bilgilendirmek amacıyla başlatılan seminerlerin sonuncusu 26-28 Mayıs 2015 tarihleri arasında Van’da gerçekleştirildi.


Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü (SBSGM) bilgi güvenliği ekibinin görev aldığı seminere Van, Erzurum, Ağrı, Kars, Muş, Tunceli, Iğdır, Bitlis ve Ardahan illerinin Sağlık Müdürlükleri, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve Kamu Hastaneleri Birliklerinde görev yapan bilgi güvenliği yetkilileri katıldı. Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Özcan ÖKTEM’in de yer aldığı seminerin açılış konuşmasını SBSGM Sistem Yönetimi Daire Başkanı M. Fatih ULUÇAM ve Van Sağlık Müdürü Dr. Yakup İMREN yaptı.


Seminerde, Bakanlığın bilgi güvenliği alanında yürüttüğü alt yapı, standart ve mevzuat geliştirme çalışmaları ile Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve Kılavuzu ayrıntılı olarak değerlendirildi. Ayrıca katılımcıların bilgi güvenliği konusunda farkındalıklarını artırmaya yönelik sunumlar da yer aldı. Üç gün süren seminerin sonunda katılımcılara Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Semineri Katılım Belgesi verildi.


SBSGM Sistem Yönetimi Daire Başkanlığının 2014 yılının Eylül ayında başlattığı seminerler Diyarbakır, Kastamonu, Trabzon, Bolu, İzmir, Antalya, Ankara, Yalova ve Sivas’ta düzenlenmişti. Van’da düzenlenen son seminerle birlikte 750 personel bu eğitimlere katılmış oldu. (09.06.2015)