Haber Detayı

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi - Mardin
Okunma : 1878 26.04.2017 14:24:13
 Süresiz Yayın
Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimimiz 18-19 Nisan 2017 tarihlerinde Mardin ilimizde gerçekleştirildi.

Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin organizatörlüğünde düzenlenen Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi  18-19 Nisan 2017 tarihleri arasında Mardin’de gerçekleştirildi. Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, Bilgi Güvenliği Ekibinin görev aldığı eğitime, Mardin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ve Mardin Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Eğitimin açılış konuşmalarını İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet DERVİŞ,  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Fuat KARAKUŞ, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Saffet YAVUZ yapmıştır. SBSGM Sistem Yönetimi Daire Başkanı M. Fatih ULUÇAM da yaptığı konuşmada bilgi güvenliği alanında yapılan çalışmalar kadar bu çalışmaların sürdürülebilirliğinin  önemli olduğunu ifade etti.

İki gün süren eğitimde;  Bakanlığın bilgi güvenliği alanında yürüttüğü alt yapı, standart ve mevzuat çalışmaları ile Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Politikaları Yönergesi ve Kılavuzu ayrıntılı olarak değerlendirildi. Ayrıca katılımcıların bilgi güvenliği konusunda farkındalıklarını artırmaya yönelik sunumlar yer aldı.