Haber Detayı

Bilgi Güvenliği Uyum Çalışmaları için Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Seçildi.
Okunma : 3484 30.09.2014 15:39:34
 Süresiz Yayın
TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı uyum projesi pilot uygulaması için Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği seçildi.

 

 
T.C.Sağlık Bakanlığı Bilgi Güvenliği Yönergesi ve Kılavuzu çerçevesinde, 2013 yılı Mart ayında, bilgi güvenliği çalışmalarına başlayan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK)  Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, geçtiğimiz aylarda TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı uyum sürecini tamamlamaya yönelik taleplerini Genel Müdürlüğümüze bildirdi. 
 
Genel Müdürlüğümüzden Bilgi Güvenliği Birim Sorumlusu Dilek KARAKAYA, Bilgi Güvenliği Danışmanı Faruk ÇALIKUŞU ve Kayıt Tescil Birim Sorumlusu Mustafa ASLAN'dan oluşan bilgi güvenliği ekibi, çalışmaları yerinde görmek ve talebi değerlendirmek üzere 9 Eylül 2014 tarihinde ilgili genel sekreterliğe çalışma ziyareti gerçekleştirdi. 
 
Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Sayın Op.Dr. Mehmet ÖNCEL, İdari Hizmetler Başkanı Ekrem ÖZTÜRK, Mali Hizmetler Başkanı Serdar DURU, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  Kaman Devlet Hastanesi, Mucur Devlet Hastanesi ve Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yetkililerinden oluşan bir ekiple gerekli görüşmeler ve ziyaretler yapıldı.  
 
Ekibimizin yaptığı inceleme ve değerlendirmeler ile taraflar arasında yapılan görüşmeler neticesinde, Kırşehir İli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin  merkez birimleri ve bağlı sağlık kuruluşlarında TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardına yönelik uyum çalışmalarının başlatılması kararlaştırıldı.